Покликання – бути сільським головою

Сімнадцять років поспіль, четверте скликання, Березівським сільським головою (Покровський район) працює справжній ветеран місцевого самоврядування – Анатолій Іванович Терновий. Озираючись на пройдений шлях, голові не соромно дивитися в очі людям своєї громади, і констатувати, що робив і продовжує робити свою справу по совісті і честі.
У 1998 році А.І.Терновий уперше балотувався на посаду сільського голови. Чоловік завжди цікавився громадськими справами, був серед людей, а тому його не лякала посада керівника, яка вимагає постійного спілкування з виборцями.
Березівці повірили Анатолію Івановичу і не помилилися. Він – розумний і принциповий керівник, уважна і толерантна людина, якій добре знайомі проблеми земляків, бо народився і виріс у цьому краї, тут живе його родина. Стиль роботи А.І.Тернового – не «стояти над людьми», а разом у тісній співпраці вирішувати всі проблеми.
Як господар села, він опікується кожним його мешканцем. Сьогодні близько 70 домогосподарств сільської ради користуються скрапленим газом. Тож, щоб допомогти землякам у його придбанні, Анатолій Іванович налагодив зв'язок з Петропавлівською службою скрапленого газу і навіть сам завозить людям балони. А ще під його чуйним керівництвом усім, хто подав заяву до сільської ради, організовано здійснюється завіз (по 8 кубометрів) дрів із Великомихайлівського лісництва.

– На посаді сільського голови вам вдалося зробити для своїх сіл чимало, проте, певно, є щось особливе? – спішу розпитати Анатолія Івановича.

– Я оптиміст і реаліст водночас, тож маю таке відчуття, що село просто знищують, відбираючи в нього школи і дитсадки, зв'язок, медицину, культуру та інше. Треба, щоб слова не розходилися з ділом у керівників на всіх щаблях влади, отоді, може, щось і врятуємо, – говорить очільник села. – А поки що робимо з громадою і для громади що можемо. Приміром, за мого головування з шести сіл ради чотири – Березове, Новопетрівське, Новомиколаївку, Калинівку – газифіковано, у трьох – відновлено вуличне освітлення, а у двох – здійснюється ремонт водопостачання.
А.І.Терновий розповів, що керівники ТОВ «Маяк» Ф.Г.Сергієнко, О.М.Кухаренко, В.М.Кухаренко, В.Ф.Сергієнко дбають не лише про розвиток виробництва, а й підтримують соціальну сферу, дбають про покращення життя територіальної громади. Так, за кошти товариства проводиться ремонт доріг. Автобус господарства тричі на день здійснює маршрути між селами сільської ради, ТОВ «Маяк» розчищає левову частку доріг від снігу, розгортає і підгортає сміттєзвалища, допомагає в озелененні сіл, надає послуги з ремонту водопроводу.
У 2009 році створена і працює Березівська громадська організація розвитку громади, на рахунку якої участь у проектах ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Два проекти дали змогу вирішити питання освітлення сільських вулиць і водопостачання сіл. Спільними зусиллями відновлено вуличне освітлення в Березовому, за підтримки ТОВ «Маяк» – у Новопетрівському, а в освітленні центральної вулиці Запорізького допоміг підприємець Ю.М.Шимка.
Із травня 2008 року на баланс сільської ради прийнято водомережу, без коштів, без відповідної техніки для її обслуговування. Багато довелося працювати з питань організації її ремонту, будівництва насосної станції, забезпечення електроустаткуванням. У ході реконструкції водомережі замінено труби на найбільш аварійних ділянках водогону (750 м) та на п'яти ділянках (180 м) за матеріальної підтримки жителів вулиць. Сьогодні водогін працює майже без збоїв.
– Ми вирішуємо й інші питання соціальної сфери. Побудували топкову з двома котлами, один із яких опалює дитсадок. Реконструювали меморіал загиблим воїнам. Відремонтували ганок сільської ради, провели водогін у дитсадок. Та ще чимало чого. І зверніть увагу, в основному, це робили своїми руками батьки, працівники закладів соцкультпобуту, сільради. Ведеться робота з відновлення опалення Березівського будинку культури, у планах – перевести опалення будівлі на автономне. За спонсорські кошти придбали матеріали, залишилося вишукати кошти для проведення робіт. З 2006 року двічі на місяць здійснюється централізований вивіз сміття. Три роки тому на десять тисяч гривень закупили троянди і висадили 150 саджанців черемхи. Постійно дбаємо, щоб
село і виробничі ділянки мали привабливий вигляд.
 

– На кого спираєтесь у роботі?

– Постійно відчуваю підтримку громади. Без неї я – ніхто... Все вирішуємо спільно на сходках селян, розглядаємо на виконкомах чи на сесіях сільської ради. Надійними помічниками є члени апарату сільської ради. Наш колектив дружний і працелюбний, бо кожен – фахівець у своїй галузі. Недаремно говорять: кадри вирішують усе. Мої помічники і однодумці – керівники і працівники бюджетних установ. Це і завідуюча дитячим садочком Л.С.Кривобок, і директор школи О.І.Семенюта, завідувач ФАПом О.Г.Даценко, лікар амбулаторії загальної практики – сімейної медицини М.І.Петриченко.
Небайдужий до всього, що діється на території сільської ради, член виконкому Ю.М.Шимка. Крім того, що він координує роботу благодійної організації, чоловік обов'язково в числі тих, хто наводить порядок на території ради. За власні кошти Юрій Миколайович оновив фасад кладовища в с. Запорізьке, навів порядок у центрі села. Такий же ініціативний у громадському житті О.І.Ілющенко. Г.Г.Квітка може подати цікаву ідею, а може сам вийти з інструментом і підлатати дорогу, вибиту машинами чи розмиту дощем, а секретар сільської ради Т.О.Трубнікова може організувати населення на збір коштів для придбання лампочок для вуличних світильників або на копання траншеї під трубу, щоб підключити її до водогону. Активні й інші члени виконкому. На слова похвали заслуговують депутати сільської ради – помічник вихователя дитячого садочка В.В.Сергієнко, кухар О.В.Іванова, охоронець ТОВ «Маяк» Г.І.Чебан, різноробоча товариства Г.І.Коропецька.
Упевнений, що від діяльності депутатів значною мірою залежить ефективність роботи влади на місцях. Там, де депутат працює на своєму окрузі, є і позитивні зрушення. Умілий організатор і помічник В.П.Волощук із Новомиколаївки. Депутатом його обирають тут уже кілька разів поспіль. Колишній бригадир тракторної бригади, а тепер завідуючий олійницею, він уміло поєднує роботу в ТОВ «Маяк» з роботою громадською – організовує односельців на заходи з наведення порядку в населеному пункті й на кладовищі, сам бере в них активну участь. А ще Віктор Панасович очолював громадську організацію з прокладення газопровуду в Новомиколаївці.
А.І.Терновий цінує тих, хто розуміє проблеми громади, не забуває про тих, хто поруч, і всіляко намагається допомагати селу. Тому він охоче співпрацює з директором ТОВ «Маяк» Ф.Г.Сергієнком, головою ФГ «Україна» Ю.Є.Вакуленком, із підприємцями Ю.М.Шимкою, А.М.Еспендаровим, А.О.Шепшелеєм, О.П.Степановим, О.І.Чижевським, М.Г.Даценком, С.В.Воронцем, Т.М.Фісак, фермерами В.В.Дудлею і братами А.О. і В.О.Желізняками, і просто з небайдужими земляками. Наприклад, з такими як О.Ф.Калмацуй. Олександр Федорович проявив власну ініціативу і організував роботу по наведенню порядку на кладовищі, що у Березовому.
62-річний сільський голова – активний учасник художньої самодіяльності. Він грає на народних інструментах, співає, пише вірші. Осередком культурного життя березівської громади є будинок культури. Колективи художньої самодіяльності – неодноразові переможці та учасники різноманітних фестивалів і конкурсів, аматори сцени щедро презентують своє мистецтво на Покровщині і в області. В селі вирує і спортивне життя. Під керівництвом О.С.Каряки і С.П.Гусака футболісти, волейболісти, легкоатлети демонструють хороші результати на різного рівня змаганнях.
 

– Якими б ви хотіли бачити свої села у майбутньому?

– Звичайно, сучасними, з розвиненою інфраструктурою. Мрію, аби до нас прибувала молодь, алеями гуляли молоді мами з немовлятами, щоб села зажили і задихали на повні груди.
Хочу, щоб діти навчалися і розуміли, що вони потрібні селу. Тішуся, що у нас є ентузіасти, які підтримують розвиток культури, освіти, медицини, спорту. І це радує. У нас дуже багато обдарованих дітей. Тож добре, коли є меценати, які підтримують різноманітні культурно-просвітницькі заходи.
Я щиро вірю, що майбутнє України можливе лише за умови відповідальних і професійних органів місцевого самоврядування й виконавчої влади. Ми взяли на себе зобов'язання перед людьми, і повинні їх з честю виконати.
Наталія Сюрко, газета «Покровський край»
Друкується у скороченні

Комментарии
Зарегестрируйтесь на сайте, чтобы оставлять комментарии
Организации
На главную страницу комитета Закрыть