Петропавлівчани відстоювали Леніна з вилами

27 лютого під час громадських слухань у Петролавлівській селищній раді громада підняла актуальне питання сьогодення: бути чи ні пам'ятнику Леніна в Петропавлівці.
На ім’я селищного голови Сергія Войнова від мешканця Петропавлівки Констянтина Мальованного надійшла заява наступного змісту: «Вимагаю зняття пам'ятника кату українського народу - Леніна з площі смт. Петропавлівка».
Громада бурхливо відреагувала на дану заяву. Із присутніх у залі практично ніхто заявника не підтримав, більше того, осудили його, бо, до слова, на громадські слухання він не з’явився. Тож репліки, які лунали із зали, були справедливими:
Комусь одному захотілося знести пам'ятник, чому всі мають його слухати. Це мислимо? Яке в нього обґрунтування? До речі, де він, цей заявник?
Нехай хоч одна влада протримається більше 74 років! Це наша пам'ять, наше життя. Більшість будівель, підприємств будувалося при Комуністичній владі, так що тепер усе будемо руйнувати?!
Ламати - діло не хитре. Якщо ми звалимо пам'ятник і завтра вже краще жити станемо, то будь ласка. Так цього ж не буде! Тож давайте берегти те, що маємо.
Пам'ятник Леніну - історична пам'ятка. Для людей поважного віку - це ціле життя, адже вони виросли на власних ідеалах, і жили в той час, який, на їхню думку, був набагато кращим, бо не мали страху за своє майбутнє, за своїх дітей і онуків.
Пам’ятник стояв, стоїть і нехай далі стоїть. Це історія, яку наші діти мають знати і її треба розповідати їм, недарма ж кажуть, хто не пам'ятає минулого, той не матиме майбутнього.
Не підтримав заявника і голова районної ради Сергій Павленко, за¬уваживши, що зносити пам'ятник Леніну, який є історичною цінністю, - це кощунство.
Знищити пам'ятник - значить вирвати з історії сторінки життя наших дідів і прадідів. Щодалі? Пам'ятник воїнам загиблим у Великій Вітчизняній війні рознесемо? Навіть у Німеччині пам'ятник Воїну-визволителю охороняють, щоб історична пам’ятка не стала жертвою вандалів. Українці ж стали такі розумні, що навіть оком не моргнуть аби знівечити пам’ять наших пращурів. Не треба цього робити, адже в бюджет не добавиться ні копійки, а совість втратимо безповоротно, - звернувся до громади Сергій Григорович.
Отож звернення із закликом до знесення пам’ятника Леніну, як "ката українського народу", не знайшло підтримки серед присутніх. Сергій Войнов зауважив, що лише громада може вирішити долю пам'ятника і запропонував провести опитування жителів Петропавлівки.
Пам'ятник Леніну сьогодні є історичною цінністю. У Петропавлівці проживає понад 9 тисяч жителів, тож пропоную вислухати думку кожного жителя селищна ради. Так як проведення референдуму місцевого зна¬чення законодавством не передбачено, тож як альтернативу можна провести опитування жителів Петропавлівки: депутати селищної ради на своїх округах зберуть підписи на підтримку збереження пам'ятки чи її ліквідації. На черговій сесії це питання буде розглянуто, - звернувся до присутніх Сергій Войнов.
Хочу зауважити, що за кілька днів до громадського зібрання, селищем уже ходили чутки, що можуть зруйнувати пам'ятник Леніну. Майже одразу в соціальних мережах з'явилися заклики всіх небайдужих людей, які поважають свою історію, своїх пращурів, прийти на громадські слухання й відстояти історичну пам'ятку. Тож не дивно було бачити переповнену залу засідань удень слухань. Відстоювати пам'ятку зібралися не тільки люди поважного віку, а й багато молоді. А ось ця жіночка (на знімку) прийшла обороняти Леніна з вилами. І вона не хвора, як зауважували деякі перехожі, просто для неї пам’ятник Леніну - нагадування про дитинство, юність, все її життя...
Ірина Ситнік
«Степова зоря», 6 березня 2014 року

Комментарии
Зарегестрируйтесь на сайте, чтобы оставлять комментарии
Организации
На главную страницу комитета Закрыть