Комуністи Новомосковська борються проти підвищення комунальних тарифів

26 листопада 2014 року виконавчим комітетом Новомосковської міської ради було прийнято рішення №500 «Про затвердження тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для ТОВ «КК «КомЕнерго-Новомосковськ».
Цим рішенням тарифи на утримання будинків підвищувалися у 2-3 рази в залежності від стану будинку та його віку. Рішення приймалося три місяці, – не вистачало голосів, і лише з третього разу було затверджено.
Після цього на адресу депутатів надійшло багато звернень щодо невдоволення роботою ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» та якістю надання ним послуг. Прохання відмінити підвищення тарифу надійшли на адресу депутатів та були підписані близько 1000 мешканцями.
До того ж, ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» надає послуги відповідно до договору №1 від 19.06.2008 року між Новомосковською міською радою в особі міського голови та ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ», а також на підставі рішення Новомосковської міської ради №526 від 14.05.2008 р. «Про реформування та розвиток житлово-комунально господарства міста Новомосковська». Термін дії договору сплив 31 грудня 2013 р.
31 грудня 2013 року міським головою С.А.Морозом від імені міської ради та ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» було заключено новий договір №1/103 строком на 5 років до 31.12.2018 р.
Але ж відповідно до п.1 ст.27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем) згідно з установленим переліком для об'єктів державної або комунальної власності здійснюється за результатами конкурсу.
Відповідно до п.2 ст.28 цього ж Закону, у разі якщо в конкурсі на надання житлово-комунальних послуг взяла участь тільки одна особа, договір на здійснення відповідних видів діяльності укладається на термін, що не перевищує 12 місяців.
При цьому у 2013 та 2014 роках конкурсу щодо надання житлово-комунальних послуг не проводилося.
Крім того, відповідно до п.43 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради належить затвердження договорів, укладених міським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції.
Рішення щодо затвердження договору між міською радою та ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» на сесії не розглядалося і не приймалося.
Депутати Новомосковської міської ради, вважаючи це порушенням законодавства, а також враховуючи численні скарги на роботу ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» та якість надаваних ними послуг, прийняли рішення відмінити рішення виконкому №500 від 26.11.2014 р. до з'ясування законності надання ТОВ КК «КомЕнерго-Новомосковськ» послуг по утриманню будинків і споруд та прибудинкової території.
Також до виконкому звернулася міська рада ветеранів, яка осудила підняття тарифів та пропонувала депутатам відмінити рішення виконкому.
Депутатом Новомосковської міської ради від Компартії України К.М.Морозовим було підготовлено проект рішення стосовно відміни рішення виконкому. На сесії міської ради 18.12.2014 року це рішення було підтримано.
ТОВ «Керуюча компанія «КомЕнерго-Новомосковськ» звернулася з позовом до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області про визнання протиправним та скасування рішення Новомосковської міської ради від 18.12.2014 року №1173 «Про скасування рішення виконкому».
Представником Новомосковської міської ради в суді рада визначила депутата Морозова Костянтина Миколайовича.
Перше засідання суду повинно було відбутися 19 лютого, але через те, що будівлю суду відключено від електропостачання за борги, засідання було перенесено. Ми будемо стежити за розвитком подій та інформувати про нього наших читачів.

Комментарии
Зарегестрируйтесь на сайте, чтобы оставлять комментарии
Организации
На главную страницу комитета Закрыть