Хто купить землю за безцінь, залишивши «з носом» селян?

Останнім великим загальнонародним багатством, яке офіційно ще не стало приватною власністю, залишається земля сільськогосподарського призначення. Свого часу комуністи у Верховній Раді доклали багато зусиль до прийняття рішення щодо продовження мораторію – заборони на продаж нашої годувальниці. Зараз захистити селянина на найвищому державному рівні нікому: парламент складається виключно з представників олігархічних кланів та їх посіпак.
До закінчення дії мораторію – 1 січня наступного року – залишається декілька місяців. І підготовка до цієї багатообіцяючої для товстосумів події йде повним ходом. Саме таке враження складає питання, яке розглядалося нещодавно на 40-й сесії Магдалинівської райради.
Сформульоване воно так: «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав оренди на неї на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Котовської сільради».
Це питання, цікаве саме по собі, оскільки стосується важливої для кожного селянина теми, містить іще деякі моменти, котрі викликають багато запитань. По-перше, документацію розробляв Сумський (?) інститут. Яке відношення він має до Дніпропетровщини, залишається загадкою. Можливо, саме з ним легше було домовитись можновладцям про взаємовигідну, так би мовити, угоду? Судіть самі – згідно рішення науковців (хоча, можливо, це слово варто тут узяти в лапки), більше 10 га землі сільськогосподарського призначення коштують 48 000 грн (?!). Це по-друге.
А по-третє, соціальна сфера Котовської сільради і працівники магдалинівської соцсфери досі не отримали землі, належної їм по закону. Надсилали звернення і в райадміністрацію, і до ВР, і до прокуратури. Але відповідь одна: «Вільної землі немає». Звідки ж тоді з’явився оцей «ласий шматок», площа якого перевищує десять гектарів?!
Ще одна цікава деталь: керівники району не розуміють (чи роблять вигляд, що не розуміють), чому депутати райради так обурюються з цього приводу. Кажуть, мовляв, у торгах може брати участь і Котовська сільська рада. Та чи є в наявності у неї кошти?.. Відповісти на це питання було нікому, бо ні голова, ні будь-хто з представників сільради на сесію не з’явився.
Належної кількості голосів зазначене питання не набрало і було перенесене на наступну сесію. Вочевидь, зацікавлені особи налаштовані будь-що «протягнути» вигідне для себе рішення.
Влас. інф.

Комментарии
Зарегестрируйтесь на сайте, чтобы оставлять комментарии
Организации
На главную страницу комитета Закрыть