Свій обов’язок виконали з честю

15 лютого – пам’ятна дата в нашій історії. В цей день нещодавно ми відзначили 25 років виведення радянських військ з території Афганістану. Десять років тривала війна. Десять років Радянська Армія надавала військову і матеріальну підтримку дружньому афганському народу, непохитно охороняючи при цьому кордони своєї Батьківщини – Радянського Союзу. Незважаючи на неймовірні труднощі: гірський ландшафт та своєрідні кліматичні умови, радянські солдати у проведенні бойових операцій показали військову доблесть, непохитну волю.
З Магдалинівського району афганську війну пройшли близько 130 призовників. Службу несли в різноманітних точках Афганістану, в різних військових частинах, але все ж доводилося зустрічатися землякам, братам на тій далекій афганській землі – і радощам не було меж. За проявлену мужність і героїзм всі солдати отримали відзнаки. Найвищу нагороду – орден Червоної Зірки отримали два наших земляка – А.М.Бражник та Ю.Г.Капшук. Медаль «За відвагу» отримали С.В.Забіян, М.М.Тропа, А.Д.Куленко, С.М.Шаповал, М.В.Зимовець, О.П.Іртюго, В.А.Скряга.
На жаль, на війні були і людські втрати. Не дочекалися додому батьки Бойко Юрія, який за власним бажанням пішов служити до Афганістану. Більше десяти воїнів померли в наш час від ран… Але пам'ять про них не повинна помирати. Ми повинні пам’ятати і про тих, хто сьогодні живе поруч з нами. Адже кожен з них – справжній герой. Воїни-афганці виконали з честю свій громадянський і військовий обов’язок, їх високе почуття патріотизму, відвага, справжня чоловіча дружба є сьогодні прикладом для молодого покоління.
За ініціативи Магдалинівського райкому Компартії була написана книга спогадів воїнів-афганців, приурочена до знаменної події – 25-річчя виведення радянських військ з території Афганістану. До роботи були підключені всі партійні організації. Збирали фотографії, записували спогади і просто розшукували тих, кому довелося пройти ту війну. В районній газеті оголосили конкурс на краще написання твору на тему афганської війни. Так протягом року роботу було завершено і книга під назвою «Афганістан: біль моєї душі» 15 лютого була вручена учасникам бойових дій в Афганістані. Вважаємо, що кожна сторінка книги увіковічнить пам'ять про жителів нашого району, розповідь «афганця» чи рядок вірша не залишать байдужими нікого.
Прес-служба Магдалинівського РК КПУ

Відданість Батьківщині

Схиливши голову в скорботливій хвилині
Бійцям-героям, помираючим від ран,
Їх пам’ятаємо й донині:
Відважні подвиги, бої, Афганістан.
Ми, матері, шануємо усіх,
Душею вболіваємо за мертвих і живих.
Подякуємо воїнам – синам
За їхню відданість і силу,
За мужність, відсіч ворогам
За мудрість, міцність, дружбу вмілу.
Подяка вам, що повернулися в родини,
У рідні куточки Батьківщини.
Будьте здорові та щасливі,
Бажаєм вам терпіння й сили!
Л.І.Стобцова

Комментарии
Зарегестрируйтесь на сайте, чтобы оставлять комментарии
Организации
На главную страницу комитета Закрыть